O mně.....

Těší mě, že jste zavítali na mé webové stránky, a že se vám můžu prostřednictvím internetu představit.

Má životní pouť se započala v roce 1974 ve Vrchlabí. Nádherné rýchorské stráně východních Krkonoš s lesem plným inspirace a materiálu přímo vybízely k prvnímu seznamování se dřevem, kde jsem už od dětských let s pomocí zavíracího nože upravoval různé samorosty. Následující tvůrčí pokusy postupně přerostly do volné autorské tvorby. V současné době se zaměřuji zejména na reliéfní tvorbu, vlastní design plastik a úpravy a zdobení pažeb loveckých zbraní. Pracuji zakázkově a na přání dokážu zpracovat jakékoliv volné téma, kde s chutí vyjádřím svou radost z tvorby, cit pro detail a vlastní pozitivní pohled na svět.

Aktuální počet mých prací již tvoří rozsáhlou sbírku a má díla zdobí řadu interiérů nejen v České republice, ale i v sousedním Rakousku, Německu, Francii a USA. 

V roce 2008 jsem řezbářskou tvorbu úspěšně certifikoval a získal tak certifikát  "Krkonoše - originál produkt", který vydalo Sdružení pro krkonošské produkty.

Tyto webové stránky vznikly s přáním představit Vám ve zkratce průřez mojí tvorbou. Domluvím se německým jazykem, korespondenci přijímám i v tomto jazyce.

Přeji Vám všem hezký den.

Tomáš Brejša

 

 

 

Děkuji.....

To co vidíte z mé tvorby by nevzniklo bez přispění rady a materiální pomoci mých učitelů a mentorů, kterým jsem vděčný za trpělivost, praktické rady a objasnění tajů řezbářského řemesla.

  • pan Jaroslav Vondráček - Mělník - výborný mělnický řezbář se stále usměvavou tváří, kamarád a bezedná studnice báječných nápadů a designu
  • pan Josef Mrňák - Hejnice - neskutečně šikovný a trpělivý hejnický řezbář tvořící dřevěný šperk z exotických dřevin celého světa

 

Historie...výstavy, akce

V současnosti se věnuji jen zakázkové práci.