O mně.../über mich...

Těší mě, že jste zavítali na mé webové stránky, a že se Vám můžu prostřednictvím internetové sítě představit.

Mé první seznamování se dřevem probíhalo s pomocí zavíracího nožíku již od dětských let, kdy jsem upravoval různé samorosty. Moje následující tvůrčí pokusy postupně přerostly do volné autorské tvorby. V současné době se zaměřuji zejména na vlastní design plastik, reliéfní tvorby a užitého umění. Dále se věnuji restaurování dřevořezeb a pažeb loveckých zbraní. Na přání pak dokážu zpracovat jakékoliv volné téma, kde s chutí vyjádřím svou radost z tvorby, cit pro detail a vlastní pozitivní pohled na svět.

Aktuální počet mých prací již tvoří rozsáhlou sbírku, takže má díla zdobí řadu interiérů nejen v České republice, ale i v sousedním Rakousku a Německu a nově i ve Francii a USA. Těší mě to a zároveň i silně motivuje k dalším nápadům. V roce 2008 jsem svoji řezbářskou tvorbu úspěšně certifikoval a získal tak certifikát  "Krkonoše - originál produkt", který vydalo Sdružení pro krkonošské produkty.

Tyto webové stránky vznikly s přáním představit Vám průřez mojí tvorbou. Bude-li Vás něco zajímat, pošlete mi vzkaz pomocí kontaktního formuláře, rád Vám odpovím. Domluvím se německým jazykem, takže korespondenci přijímám i v tomto jazyce a v letošním roce bude spuštěna i německá verze těchto stránek.

Přeji Vám všem hezký den.

 

 

 

Děkuji.....

To co vidíte z mé tvorby by nevzniklo bez přispění rady a materiální pomoci mých učitelů a mentorů, kterým jsem vděčný za trpělivost, praktické rady a objasnění tajů řezbářského řemesla.

  • pan Jaroslav Vondráček - Mělník - výborný mělnický řezbář se stále usměvavou tváří, kamarád a bezedná studnice báječných nápadů a designu
  • pan Josef Mrňák - Hejnice - neskutečně šikovný a trpělivý hejnický řezbář tvořící dřevěný šperk z exotických dřevin celého světa

S těmito mými kolegy a kamarády se vždy rád podělím o radost z úspěchu, případně i postesknu nad nezdarem. Jejich optimismus a moudrost mě žene vpřed. Za to jim patří velký dík.

 

Historie...výstavy, akce

  • květen 2005 - Lysá nad Labem - NATURA VIVA
  • červen 2007 - Plzeň - Galerie řemesel
  • srpen 2007 - červen 2008 - Vrchlabí - Galerie Svět dřeva
  • červen 2008 - Kunovice - "Kunovské léto 2008"
  • únor 2009 - Trutnov - Dům Pod Jasanem - tkalcovské muzeum